LOADING

Type to search

Poetree Tarot

Nauka

Poetree Tarot

Cesta Guru Jary Prosinec 28, 2017
Share

„Tarot Stromu života, Poetree Tarot, vznikl  pro mé duchovní studenty, aby jim napomohl k návratu Domů, ať už má jejich ráj podobu rajské zahrady nebo formu Absolutna či Ejn Sof prázdnoty.“

Poetree Tarot představuje převratnou duchovní cestou pro každého, kdo hledá smysl života, sebe, budoucnost, lásku či nirvánu. Jejich originalita a odlišnost od jiných klasiků tarotu spočívá v použití symboliky fotografií, energeticky významných, nikoliv maleb, a také v proměně každé jednotlivé karty v cestu mající rub a líc, což usnadňuje pochopení celé šířky jejího významu jak pokročilým adeptům i začátečníkům. Obě tyto odlišnosti od klasické symboliky pomáhají moderní mysli člověka se lehce nořit do mystérií obsažených v tarotu.

„Vytvořil jsem tři levely. Astrální Arkána je pro život vezdejší nepraktičtější. Karmická Arkána je léčivá, pomáhá uvolňovat vnitřní tenze a měnit, pochopit jejich původ, a pak, na základě tohoto pochopení transformovat sebe. Samádhi Arkána slouží k hledání Boha, je čistě duchovní…“ (www.astralniarkana.cz)

Sada karet nesoucích název PoeTree Tarot – Tarot Stromu života (Paradise of Etz Tree Tarot) představuje cestu sebepoznání obsaženou i v mystickém kabalistickém Stromu života, jeho sefirot a propojení mezi nimi. Je to cesta dobrodružná, hluboká, je to cesta iniciace, zasvěcení. Velmi důležitým aspektem práce s tímto tarotem je objevování podvědomí a jeho transformace.

„Velmi respektuji klasické zobrazení tradičních tarotových archetypů. Manifestace, tj. vnější projevy těchto archetypů, se ale během doby změnily. Dnes je pro nás důležitější šéf než vzdálený císař. V hlavách moderních lidí došlo k mnoha změnám, a tak i tradiční archetypy a jejich zobrazení doznaly změn. Měnit klasický archetyp je velmi nesnadné a složité. Použil jsem proto k této transformaci to, co jsem měl vyzkoušené nejvíce v každodenním praktikování a žití mé duchovní a osobní cesty, mé mnohaleté poutě. Mnohé z vyjímečných míst a hlubokých momentů, které jsem na této pouti zažil od roku 1989, kdy jsem emigroval z komunistického bloku do Itálie, jsem zakomponoval do svého tarotu tak, abyste je mohli prožít také. Tyto osobní zkušenosti jsem obohatil poznatky z mé mnohaleté práce s myslí moderního člověka, a s respektem ke klasické tarotové symbolice jsem pak vytvořil systém archetypů, skrze které každý moderní člověk může dojít k maximálnímu poznání sebe sama a svého místa ve vesmírném plánu. Vytvořil jsem podobu nových archetypů, a tím i nový tarot.“

Specialistou na Poetree tarot pro ČR je Nechbet a Daore.

Nechbet

Tarotářka a astroložka s více než patnáctiletou praxí v oborech Poetree tarot a karmická astrologie. Cestu k předávání těchto nauk ji otevřel Guru Jára před dvaceti lety na svých prožitkových seminářích a kurzech. Než přešla k vlastní praxi, byla pod přímým vedením Guru Járy a Šrí Barbory Durgy lektorkou úspěšného cyklu workshopů Ateliér Ženské Duše. Obory jejímu nitru nejbližší jsou Mystika starověkého Egypta a zasvěcování do práce s tarotem skrze geniálně propracovaný Poetree Tarot.

saraopenheart@gmail.com

Daore

Novinářka, spisovatelka, lektorka a odborná poradkyně s více než třicetiletou praxí práce s energiemi a více než patnáctiletou plně profesionální praxí v oborech Artantra®feng shui a práce s PoeTree tarotem. Vystudovala také Astrofocus®kurz a Spiritual trekking ® s oprávněním být poradcem Astrofocus kurzů pro začátečníky a tzv. šerpou v kurzech Spiritual trekking. Guru Jára je jejím duchovním mistrem a učitelem už dvacet let. Další témata související s prací s lidmi souběžně studuje už mnoho let také u Šrí Barbory Durgy.

svetlovska@svetlovska.com

Previous Article
Next Article